
W sobotę, hala sportowa GOSiR w Starych Babicach zamieniła się w arenę niezwykłych zmagań. Zgaszone światła, fluorescencyjne linie i grający w blasku UV zawodnicy stworzyli widowisko, które na długo zapadnie w pamięć kibiców.
„7. Babicki Blackminton® OPEN 2025”, czyli Otwarte Mistrzostwa Polski, to wydarzenie unikatowe na skalę europejską. Turnieje w tej formule, jako regularne zawody sportowe, organizowane są od 2012 roku wyłącznie w Polsce, a Stare Babice goszczą je już po raz siódmy. Honorowy patronat nad imprezą objęli Wójt Gminy Stare Babice oraz Starosta Warszawski Zachodni.
Gdy zapadł zmrok, a w hali wygaszono standardowe oświetlenie, do rywalizacji przystąpiło ponad 60 zawodników. Reprezentanci klubów z Polski, Czech i Słowacji walczyli o tytuły mistrzowskie, używając specjalnych, świecących speederów (rodzaj lotki).
To jednak nie sprzęt robił największe wrażenie, a sama sceneria. Gracze, wymalowani specjalnymi farbami do ciała, oraz jaskrawe linie boisk byli widoczni dzięki oświetleniu UV. Stworzyło to futurystyczny klimat, rzadko spotykany na tradycyjnych arenach sportowych.
System rozgrywek został zmodyfikowany tak, aby zwiększyć dramaturgię widowiska. Mecze toczyły się równocześnie na kilku boiskach, a o wyniku decydowała gra na czas. Każdy set trwał zaledwie 4 minuty, a do zwycięstwa potrzebne były dwie wygrane partię. Taka formuła wymusiła na zawodnikach maksymalną koncentrację i dynamiczną grę od pierwszej sekundy.
Po sześciu godzinach zaciętej walki w grach pojedynczych i podwójnych, wyłoniono nowych Mistrzów Polski.
W rywalizacji deblowej najwyższy stopień podium w kategorii open zajęli Wojciech Wiklański (Warszawa) i Jerzy Majchrzak (Sławno). W grze mieszanej (mix) bezkonkurencyjni okazali się Martyna Gołdasz i Dominik Dryja ze Skawiny.
W grach pojedynczych (singlach) złote medale wywalczyli:
Marta Urbanik (Szczecin) – kategoria Women,
Dominik Dryja (Skawina) – kategoria Open,
Adrian Wołczyk (Bytom) – kategoria O40 Men,
Piotr Gawlak (Gorlice) – kategoria O50 Men.
Młode talenty na start
Szczególne emocje towarzyszyły rozgrywkom juniorskim. Dla wielu młodych sportowców babicki turniej był debiutem w oficjalnych zawodach rangi mistrzowskiej. W grze podwójnej juniorów do lat 18 triumfował duet ze Skawiny: Szymon Kondek i Marcel Kula.
W kategoriach singlowych juniorów tytuły mistrzowskie zdobyli:
Dawid Hutny (Brzeszcze) – Juniors U18 boys,
Helena Wojak (Poznań) – Juniors U16 girls,
Michał Gołdasz (Skawina) – Juniors U16 boys,
Maksymilian Mrowczyk (Skawina) – Juniors U14 boys,
Jacek Kowalec (Skawina) – Juniors U12 open,
Natalia Cuprzyńska (Wierzbin) – Juniors Open Stare Babice.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
w
a
w
z
a
c
h
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Dziś burze mogą nawiedzić nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie m.in. dla powiatu warszawskiego zachodniego.
Już za niewiele ponad tydzień odbędzie się impreza z okazji Dni Błonia. Program imprezy jest bardzo bogaty. Na scenie amfiteatru przy Centrum Kultury wystąpią tacy artyści jak m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent oraz Kamil Bednarek.
Spółka Koleje Mazowieckie poinformowała o zaplanowanych na połowę czerwca zmianach w rozkładach kilku linii, w tym linii R3 Warszawa – Łowicz Główny.
Wszyscy wiemy, że święto Bożego Ciała jest dniem ustawowo wolnym od pracy, przypada w czwartek i siłą rzeczy sprawia, że mamy kolejny długi weekend w kalendarzu. Warto jednak napisać parę słów skąd to święto się wzięło.
W czwartek 4 czerwca na terenie gminy Łomianki zaplanowano procesje z okazji Święta Bożego Ciała. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
W środowy poranek na ul. Bieniewickiej w Błoniu doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały poszkodowane.
Od dziś kierowcy podróżujący drogą krajową numer 92 muszą przygotować się na nowości. W miejscowości Błonie-Wieś uruchomiono fotoradar. Zmienia się także stała organizacja ruchu w tym rejonie. Zdecydowanie radzimy też zdjąć nieco nogę z gazu.
Ponad 7 mln zł ma kosztować przebudowa ul. Topolowej od ul. Parkowej w Wólce do ul. Leśnej w Wiktorowie. Jest wykonawca inwestycji.
Wiadomości Powiat Warszawa-Zachód: Błonie, Leszno, Izabelin, Ożarów Mazowiecki, Borzęcin Duży - wydarzenia, wypadki, inwestycje
Copyright © 2025-2026 () Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone