
W styczniu spora grupa mieszkanek gminy Ożarów Mazowiecki będzie miała okazję skorzystać z darmowych badań pod kątem profilaktyki raka piersi. Bezpłatną mammografię będzie można wykonać 20 stycznia.
Prowadzony przez NFZ Program profilaktyki raka piersi realizowany jest w trybie ambulatoryjnym i w trybie mobilnym (mammobusy). Adresowany jest do kobiet w wieku 45-74 lat, które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Badanie obejmuje wykonanie dwóch zdjęć każdej piersi oraz opis. Wydanie wyniku powinno nastąpić w ciągu 15 dni roboczych od wykonania mammografii.
Mammografia jest bezpłatna i nie wymaga skierowania. Kobieta może się zgłosić na badanie sama lub po otrzymaniu zaproszenia. Jeśli takowe miało miejsce, na badanie należy przynieść zdjęcia mammograficzne z poprzedniego screeningu w celu porównania.
Mammobus zaparkuje w Ożarowie Mazowieckim 20 stycznia rano, na parkingu przy ul. Konotopskiej 4A. Badanie jest bezpłatne, ale należy się wcześniej zarejestrować pod numerem infolinii: 22 880 90 80 wew. 3.
foto: Mat. prasoweByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
w
a
w
z
a
c
h
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Dziś burze mogą nawiedzić nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie m.in. dla powiatu warszawskiego zachodniego.
Już za niewiele ponad tydzień odbędzie się impreza z okazji Dni Błonia. Program imprezy jest bardzo bogaty. Na scenie amfiteatru przy Centrum Kultury wystąpią tacy artyści jak m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent oraz Kamil Bednarek.
Spółka Koleje Mazowieckie poinformowała o zaplanowanych na połowę czerwca zmianach w rozkładach kilku linii, w tym linii R3 Warszawa – Łowicz Główny.
Wszyscy wiemy, że święto Bożego Ciała jest dniem ustawowo wolnym od pracy, przypada w czwartek i siłą rzeczy sprawia, że mamy kolejny długi weekend w kalendarzu. Warto jednak napisać parę słów skąd to święto się wzięło.
W czwartek 4 czerwca na terenie gminy Łomianki zaplanowano procesje z okazji Święta Bożego Ciała. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
W środowy poranek na ul. Bieniewickiej w Błoniu doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały poszkodowane.
Od dziś kierowcy podróżujący drogą krajową numer 92 muszą przygotować się na nowości. W miejscowości Błonie-Wieś uruchomiono fotoradar. Zmienia się także stała organizacja ruchu w tym rejonie. Zdecydowanie radzimy też zdjąć nieco nogę z gazu.
Ponad 7 mln zł ma kosztować przebudowa ul. Topolowej od ul. Parkowej w Wólce do ul. Leśnej w Wiktorowie. Jest wykonawca inwestycji.
Wiadomości Powiat Warszawa-Zachód: Błonie, Leszno, Izabelin, Ożarów Mazowiecki, Borzęcin Duży - wydarzenia, wypadki, inwestycje
Copyright © 2025-2026 () Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone