
Ożarów Mazowiecki, a konkretnie włodarze gminy – wójt Paweł Kanclerz i skarbnik Małgorzata Piotrowska – podpisali umowę z przedstawicielami samorządu Mazowsza dzięki której do ożarowskiego budżetu trafi 200 tys. zł na budowę toru do rowerowych i nie tylko rowerowych szaleństw. Kontrakt na dofinansowanie zakłada bowiem budowę pumptracka w Płochocinie.
Inwestycja, której całkowity koszt wyniesie ponad 700 tys. zł, będzie możliwa dzięki dotacji w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu – edycja 2025”
Nowy obiekt ma znacznie poszerzyć ofertę sportowo-rekreacyjną Płochocina. Tor o długości 300 metrów i całkowitej powierzchni około 1800 m² będzie składał się z profilowanych pasm jezdnych, muld oraz specjalnie wyprofilowanych zakrętów. Zgodnie z projektem, pumptrack będzie przeznaczony nie tylko dla rowerzystów, ale także dla miłośników rolek, deskorolek i hulajnóg, stając się atrakcją dla całych rodzin.
Realizacja inwestycji ma na celu dostarczenie mieszkańcom innowacyjnego obiektu sportowego i podniesienie walorów rekreacyjnych miejscowości. Twórcy projektu mają nadzieję, że pumptrack dostarczy użytkownikom wielu pozytywnych wrażeń i przyczyni się do rozwijania sportowego ducha wśród dzieci i młodzieży.
Jednocześnie przypominają o konieczności stosowania kasku i ochraniaczy podczas korzystania z toru.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
w
a
w
z
a
c
h
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Budujom ten obiekt z za dórzymi opuzinieniami
Mieszkaniec płochocina
Dziś burze mogą nawiedzić nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie m.in. dla powiatu warszawskiego zachodniego.
Już za niewiele ponad tydzień odbędzie się impreza z okazji Dni Błonia. Program imprezy jest bardzo bogaty. Na scenie amfiteatru przy Centrum Kultury wystąpią tacy artyści jak m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent oraz Kamil Bednarek.
Spółka Koleje Mazowieckie poinformowała o zaplanowanych na połowę czerwca zmianach w rozkładach kilku linii, w tym linii R3 Warszawa – Łowicz Główny.
Wszyscy wiemy, że święto Bożego Ciała jest dniem ustawowo wolnym od pracy, przypada w czwartek i siłą rzeczy sprawia, że mamy kolejny długi weekend w kalendarzu. Warto jednak napisać parę słów skąd to święto się wzięło.
W czwartek 4 czerwca na terenie gminy Łomianki zaplanowano procesje z okazji Święta Bożego Ciała. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
W środowy poranek na ul. Bieniewickiej w Błoniu doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały poszkodowane.
Od dziś kierowcy podróżujący drogą krajową numer 92 muszą przygotować się na nowości. W miejscowości Błonie-Wieś uruchomiono fotoradar. Zmienia się także stała organizacja ruchu w tym rejonie. Zdecydowanie radzimy też zdjąć nieco nogę z gazu.
Ponad 7 mln zł ma kosztować przebudowa ul. Topolowej od ul. Parkowej w Wólce do ul. Leśnej w Wiktorowie. Jest wykonawca inwestycji.
Wiadomości Powiat Warszawa-Zachód: Błonie, Leszno, Izabelin, Ożarów Mazowiecki, Borzęcin Duży - wydarzenia, wypadki, inwestycje
Copyright © 2025-2026 () Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone